בניית אתרים המיועדים לילדים: על מה חשוב להקפיד?

"הילדים של היום הם דור הטיקטוק, הם מבינים את העולם הטכני יותר מאיתנו" - זה מה שאומרים המבוגרים. אך האם זה נכון?

אז ילדים אוהבים לגלוש ולצרוך תכנים ברשת, אבל הם עדיין מתקשים עם אתרי אינטרנט מורכבים וזקוקים למסרים פשוטים וקולעים. האתגר העיקרי בבניית אתרים המיועדים לילדים, הוא לבנות אתר אינטרנט ייעודי עבורם, שיהיה מותאם ליכולות הקוגניטיביות, לתחומי העניין ולצרכים הייחודיים שלהם. 

מעצבי אתרים לילדים צריכים לאמץ גישה יצירתית וחווייתית שתמשוך אותם לגלוש ולהנות – עם עיצוב צבעוני ודינמי, תכנים מגוונים, משחקונים ואלמנטים אינטראקטיביים. במקביל חשוב גם להקפיד על ויזואליות וקלות שימוש גבוהים, כך שהאתר יתאים ליכולת הקריאה וההבנה שלהם ויהיה פשוט וקל לתפעול. איזון נכון בין חוויה מהנה לבין תועלת ונגישות יבטיח את הצלחתו של אתר הילדים.

 

בניית אתרים לילדים עם עיצוב מותאם וידידותי

תכנון ועיצוב אתר אינטרנט המיועד לילדים, דורש חשיבה יצירתית והבנה של הצרכים והיכולות הייחודיים שלהם. ראשית, חשוב לבחור נושא כללי מהנה וצבעוני שימשוך אותם לגלוש – למשל עולם החי, סדרות מצוירות פופולריות או משחקי וידאו. בהמשך, כדאי לעצב כל דף באופן ויזואלי ומעניין עם איורים צבעוניים, תמונות, קומיקסים ואנימציות פשוטות.

מעבר לתוכן חווייתי, יש להקפיד גם על אלמנטי ממשק מותאמים לילדים – גופנים גדולים וברורים עם אותיות בולטות, שפה פשוטה להבנה, מעט טקסט בכל דף וניווט פשוט וידידותי בין העמודים. זמן טעינה מהיר ומעברים חלקים בין דפים שומרים על קצב גלישה טוב גם עבור ילדים סקרניים וחסרי סבלנות. שילוב נכון של אלמנטים אלה יבטיח חווית משתמש מוצלחת עבורם.

 

אז איך נראה אתר עם עיצוב שמיועד בעיקר לילדים (ולהורים)? אפשר לראות דוגמה לאתר שבנינו כאן בחברת וואבי ל-EnjoyEng – מכללה אינטרנטית ללימודי אנגלית:

EnjoyEng אתר תדמית

השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר לבניית אתר עוד היום:

שמירה על פרטיות ואבטחת מידע

בבניית אתר אינטרנט לילדים, יש חשיבות עליונה להגנה על הפרטיות והמידע האישי של הגולשים. חשוב מאוד להצפין את כל המידע באמצעות טכנולוגיית SSL. כמו כן, יש לבצע בדיקות אבטחה תקופתיות ולתקן חולשות במהירות. גם שימוש בשיטות תשלום מאובטחות הוא קריטי. חשוב לשתף את ההורים במדיניות הפרטיות ולאפשר להם שליטה על הגדרות הפרטיות של ילדיהם. שקיפות מלאה על איסוף המידע ושימוש בו תבטיח אמון לאורך זמן מצד ההורים.

 

בניית אתר לילדים עם הנחיות ניווט פשוטות וברורות

כדי ליצור חוויית משתמש טובה עבור ילדים באתר אינטרנט, חשוב להקפיד על הנחיות ניווט ברורות ופשוטות. בראש ובראשונה יש להציג מפת אתר גדולה ובולטת על דף הבית, המפרטת בצורה חזותית ומושכת את כל האפשרויות והתכנים הזמינים באתר. מומלץ להשתמש באיורים צבעוניים ואנימציות משעשעות כדי לסמן דפים שונים.

נוסף על כך, יש למקם את כפתורי הניווט הראשיים באופן בולט מאוד בראש כל דף, תוך שימוש בצבעים עליזים שימשכו את תשומת לב הילדים. כמו כן, כדאי לחלק טקסטים ארוכים לבלוקים קצרים וקלים לקריאה עם כותרות מודגשות, ולהוסיף הפניות חזותיות לתכנים נוספים שעשויים לעניין את הילדים. באופן הזה, על ידי הנחיית ניווט פשוטה וידידותית ניתן לעודד ילדים לחקור ולגלות את כל שיש להציע באתר, ובכך לשמור אותם מעורבים ולגרום להם לחזור שוב ושוב.

 

עיצוב ידידותי ומותאם בבניית האתר

כדי ליצור חוויית גלישה מיטבית לילדים, חשוב מאוד לעצב את אתר האינטרנט באופן ויזואלי, אינטראקטיבי ומותאם לרמות ההתפתחות שלהם. כאשר זה נוגע לילדים, מומלץ להציג את התכנים בעיקר באמצעות מדיה חזותית – איורים צבעוניים, סרטוני וידאו, אנימציות, תמונות תלת-מימדיות וכדומה. שפע הגירויים הוויזואליים יסייע למשוך ולשמר את תשומת לבם של הילדים.

יתר על כן, מומלץ לפתח דמויות וירטואליות שילוו את הילדים בחוויית הגלישה ויספרו סיפורים על נושאים שונים. לדוגמא, דמות של דינוזאור שמסבירה על האבולוציה בעולם הפרהיסטורי. שילוב אלמנטים של משחקיות וסיפור יקרב את הילדים לתוכן. לבסוף, יש לוודא כי ממשק האתר הוא פשוט ואינטואיטיבי עבור ילדים – עם כפתורי ניווט גדולים וצבעוניים וחלוקה ברורה לפלחי תוכן שונים. אתר שילדים יכולים לגלוש בו בקלות ובהנאה יעודד אותם לחקור וללמוד.

 

עיצוב מושך של לחצני קריאה לפעולה

על מנת למשוך את תשומת לבם ועניינם של ילדים באתר אינטרנט, חשוב לעצב לחצני “קריאה לפעולה” בולטים, צבעוניים ואטרקטיביים במיוחד. יש למקם את הלחצנים בנקודות מרכזיות בכל דף, על רקע עליז ותוסס. ניתן להשתמש באנימציות ותיבות טקסט מהבהבות כדי למשוך את תשומת הלב אליהם.

שנית, חשוב להקפיד כי מודעות ואלמנטים מסחריים אחרים לא יפריעו או יסיחו את דעת הילדים מהלחיצה על הלחצנים. יש להגביל מודעות פולשניות או להסירן לחלוטין. ישנה חשיבות רבה לניסוח הקריאה לפעולה באופן קליט ומותאם לילדים – למשל “לחץ כאן כדי לשחק” או “לחיצה לסרטון מצחיק”. עיצוב מקצועי ומתאים של לחצני הפעולה יסייע לילדים לנווט וליהנות מהאתר בקלות.

 

שימוש באמצעי הגנה באתר

על מנת לשמור על בטיחות ורווחת הילדים הגולשים באתר האינטרנט, יש לנקוט במספר אמצעי הגנה וזהירות קפדניים. חובה להקפיד על שפה הולמת וידידותית לילדים בבניית האתר בכל התכנים המוצגים, תוך הימנעות ממילים פוגעניות או בוטות. כמו כן יש לבדוק היטב כל תמונה או אלמנט גרפי המופיע באתר כדי למנוע חשיפה לתכנים אלימים או מזיקים.

יתרה מכך, בעת בחירת המודעות המשולבות באתר חובה להקפיד על אישור מראש של כל מודעה טרם הצגתה, כך שלא יופיעו מודעות בעייתיות ללא פיקוח. מומלץ לשלב גם מערכות ניטור וסינון תוכן אוטומטיות שיזהו ויחסמו איומים פוטנציאליים העשויים לפגוע בילדים בזמן אמת.

על ידי יישום אמצעי הגנה מקיפים, ניתן לאפשר לילדים גלישה בטוחה הרבה יותר באתרי אינטרנט.

 

יצירת תוכן רלוונטי ומתאים

על מנת לבצע בניית אתרים לילדים בצורה מוצלחת, המפתח החשוב ביותר הוא לייצר תוכן שיהיה רלוונטי ומתאים לשלב ההתפתחותי של קהל היעד. תחילה יש לבצע מחקר מעמיק על העדפות ותחומי העניין של ילדים בגילאים שונים. לדוגמא, בעוד פעוטים נהנים מאיורים עשירים ונושאים פשוטים, ילדים בוגרים יותר מסוגלים כבר להתמודד עם טקסטים ארוכים ומורכבים יותר.
לאחר מכן, יש להתאים את סגנון ונושאי הכתיבה באתר ליכולות ולהעדפות הייחודיות של כל קבוצת גיל. התוכן צריך להיות מאתגר מספיק אך לא מעבר ליכולתם של הילדים. שילוב אלמנטים אינטראקטיביים מגוונים יסייע גם הוא למשוך ולשמר עניין. באמצעות יישום גישה זו ניתן יהיה לפתח אתר איכותי ומותאם היטב לקהל היעד הרלוונטי.

השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר לבניית אתר עוד היום:

זקוקים לסיוע עם בניית אתרים בהתאמה אישית? מוזמנים לפנות אלינו לטובת ייעוץ והכוונה בנושא בניית אתרים בהתאמה אישית.
לפרטים נוספים, לחצו כאן או התקשרו: 077-9976030

בואו תשמעו מה אומרים עלינו:

חולקים איתכם מידע וטיפים בבניית אתרים:

מאמנים זקוקים למקצועיות והוכחות – כל המתאמנים, לקוחות העבר, ההמלצות. את כל אלה, ואולי גם כמה מאמרים עם ערך מציגים באתר אינטרנט. אז איך בונים אותו בצורה נכונה?
בשוק התחרותי של הקבלנים בישראל ובעולם, במטרה לייצר את הבידול הנדרש – אתר הוא בוודאי אחד מאבני הדרך הראשונים. אז איך בונים אתר לקבלן, ועל מה חשוב להקפיד?
מעצב פנים ללא אתר הוא כמו חנות בגדים ללא חלון ראווה – בלי זה, הלקוחות פשוט לא יגיעו. אז על מה חשוב להקפיד באתר, ואיך גם אתם יכולים לקחת אותו לרמה הבאה?
לוגו - webey